ردیاب آنلاین و آفلاین

ردیاب آنلاین و آفلاین چه تفاوتی با هم دارند؟

این روزها استفاده از ابزارهای کاربردی و مهمی مانند سیستم های موقعیت یاب و ردیاب ها به عنوان یکی از تکنولوژی های کاربردی در دنیا نام برده می شود. چرا که این دستگاه ها با کاربردهای متفاوتی که دارند شرایط زندگی را برای افراد به گونه ای راحت کرده اند تا آن ها بتوانند با استفاده درست از این تکنولوژی راحت تر زندگی کنند. دستگاه های ردیابی که در بازار وجود دارد انواع و اقسام متفاوتی وجود دارد. به صورت کلی ردیاب ها تنها به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم بندی می شوند. حالا اگر برای بررسی تفاوت های این دو نوع ردیاب نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، پیشنهاد می کنم خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ردیاب آفلاین چیست؟

برای شناخت تفاوت های میان سیستم ردیابی آنلاین و آفلاین ابتدا بهتر است تا تعریف دقیقی از هر یک داشته باشیم تا با شناخت ویژگی های هر کدام بتوانیم در مورد تفاوت های این دو نوع ردیاب بیشتر صحبت کنیم.

ردیاب آفلاین به آن دسته از دستگاه های ردیاب گفته می شود که بدون اتصال به اینترنت کار می کند. این نوع از ردیاب ها شامل یک کارت حافظه داخلی هستند که پس از بررسی موقعیت مکانی مسیر را در مموری خود ذخیره می کنند.

ردیاب آفلاین برای ردیابی از یک ماژول جی پی اس تشکیل شده که موجب می شود پس از دریافت اطلاعات مربوط به یک موقعیت مکانی خاص اطلاعات را در حافظه خود ذخیره کند. ردیاب آفلاین پس از تشخیص موقعیت مکانی کلی سوژه مورد نظر، اطلاعات را به ماهواره های جی پی اس ارسال می کند و پس از آن اطلاعات ردیابی در سیستم حافظه داخلی به صورت آفلاین ذخیره می شود.

ردیاب آفلاین چیست

کاربرد ردیاب آفلاین در راهنمایی و رانندگی

یکی از مهم ترین کاربردهای ردیاب آفلاین برای سازمان راهنمایی و رانندگی است چرا که این سازمان به کمک ردیاب آفلاین خودرو، تمامی اطلاعات از جمله سرعت ماشین و اطلاعات مربوط به خودرو را در حافظه خود ثبت می کند. به این صورت اطلاعات روزانه مربوط به ترددها در حافظه داخلی ثبت و تحویل ماموران انتظامی خواهد شد.

بهترین مسیریاب خودرو آفلاین در نقاط کور

ردیاب آفلاین برای مناطق خاصی که فاقد پوشش جی پی اس هستند بسیار مناسب است چرا که با استفاده از این نوع ردیاب می توان مشکل ردیابی در نقاط کور را به راحتی حل کرد.

برای استفاده از سیستم موقعیت یاب نقاط کور، تمامی اطلاعات را دخیره کرده و به LBS می رساند. پس از ارسال اطلاعات به این سیستم و ذخیره سازی آن، به راحتی می توان پس از دسترسی به اینترنت به اطلاعات دست پیدا کنیم.

ردباب برای مسیریابی خودرو

مقایسه سیستم رهیابی آنلاین با آفلاین

برای اینکه هر دو سیستم جی پی اس آفلاین و آنلاین را از نظر مشخصات ظاهری و اطلاعات فنی مقایسه کنیم. اطلاعات هر دو سیستم را در کنار هم قرار می دهیم تا بتوانیم به راحتی به تفاوت ویژگی های هر یک پی ببریم.

ردیاب آنلاین ردیاب آفلاین
نیاز به اتصال به اینترنت دارد نیاز به اتصال به اینترنت ندارد
گزارش لحظه به لحظه مسافت طی شده گزارش مسافت طی شده
گزارش لحظه به لحظه با تاریخ و ساعت دقیق گزارش زمان پیموده شدن مسیر
قابلیت جابجایی قابلیت جا به جایی همراه با مموری
اتصال به LBS در نقاط کور و بدون اینترنت اتصال به LBS در نقاط کور
تفریف محدوده جفرافیایی دارد تعریف محدوده جغرافیایی ندارد
دارای سیستم هشدار دهنده قاقد سیستم هشدار دهنده

سیستم ردیابی آنلاین یا برخط، به آن دسته از دستگاه های ردیاب گفته می شود که با اتصال به اینترنت فعال می شوند و تمام اطلاعات از جمله موقعیت لحظه به لحظه خودرو، وضعیت باز و یا بسته بودن درب های اتومبیل و سرعت خودرو را به صورتی آنی و آنلاین به افراد ارائه می دهند. با استفاده از سیستم ردیابی آنلاین می توانید از وضعیت لحظه ای خودرو و یا افراد مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.

جی پی اس آنلاین چیست؟

ردیاب ماهواره ای خودرو از مهم ترین محصولاتی است که بین مردم برای استفاده شخصی طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم برای ردیابی و حفظ امنیت اتومبیل خود نیازمند یک ردیاب مناسب هستید، پیشنهاد می کنم حتما از این سرویس ردیابی آنلاین استفاده کنید، چرا که با استفاده و به کار گیری از این سیستم می توانید به اپلیکیشن مخصوص برای تلفن های همراه متصل شوید و آمار ثانیه ای رفت و آمد خودرو خود را چک کنید.

همچنین استفاده از ردیاب آنلاین برای آن دسته از افرادی که اتومبیل خود را اجاره می دهند و یا مدیریت آژانس و یا تاکسی های اینترنتی را بر عهده گرفته اند بسیار مناسب و کاربردی است.

ردیاب آنلاین بهتر است یا ردیاب آفلاین؟

انتخاب ردیاب آنلاین و یا آفلاین با توجه به نیاز افراد متفاوت است چرا که گاهی افراد برای ردیاب افراد و یا اشخاص نیاز به سیستمی لحظه ای دارند تا در قدم به قدم سوژه مورد نظر خود را به صورت آنلاین چک کنند.

در این بین گروه دیگری از افراد هستند که برای ردیابی سوژه خود نیاز به اطلاعات کلی دارند و نیازی به ردیابی دقیق و لحظه ای ندارند. این دسته از افراد با استفاده و به کار گیری از ردیاب آفلاین، به راحتی نیاز خود را رفع می کنند.